Ağrı Tedavisi Nedir? Ağrılarımdan Nasıl Kurtulabilirim?

Bu gönderiyi oylayın
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

Ağrı tedavisinde pek çok hastamızın sorusu şu: “Tek seanslık bir tedavi ile ağrılarımdan nasıl kurtulabilirim?”

Yeni başlangıçlı ağrılarda bir seanslık tedavi ile ağrıdan kurtulmak daha kolaydır, ancak yine de yetmeyebilir. Ağrı nedenine bağlı olarak tedavi süreci belirlenir. Doğru nedeni anlamak tedavinin temelini oluşturur, nedeni doğru saptanmazsa tedavi tam olmaz.

Ancak eğer ağrınız kronikleşmişse yani üç aydan uzun süredir bir ağrı yaşıyorsanız bu ağrının tedavisinde daha uzun bir süreç gerekir. Ağrıyı oluşturan nedenleri anlamak, o nedenlere yönelik tedavi planını oluşturmak ve bu tedavi planına sadık kalmak ağrıdan tümüyle kurtulmak ve tekrarlarını yaşamamak için gerekir. Yoksa mutlaka yeniden ağrı yaşayacağınız bir dönem gelir.

Ne yazık ki büyük bir deprem yaşadık. Bu tür felaketlerden çıkarmamız gereken dersler var ve tekrarlamamamız gereken hataları görmemiz gerekiyor.

Yaşamış olduğumuz depremden çıkarmamız gereken ders temeli sağlam yapmak ve doğru yerleşim yerini seçmek.

ağrı tedavisi

Benzer şekilde vücudumuzun verdiği sinyallerden çıkarmamız gereken ders de altta yatan temel nedeni bulmak ve onu düzeltmek, temel yapı taşlarına sağlamlaştırmaktır. Burada bahsettiğimiz temele vücudumuza giren gıdalar, uyku düzenimiz, sosyal ortamımız, egzersiz spor planımız gibi pek çok faktör girmektedir.

 

Kronik ağrıların çoğunda yıllar boyunca yapılan yanlışların birikimi ile oluşan vücuttaki düşük düzeydeki iltihabi reaksiyon yatmaktadır. Bunun tedavisi için de bu konuda ay sizi ayrıntılı değerlendirilecek bir hekimin dinlemesi, muayene etmesi, tedavi de yönlendirilmesi gerekmektedir.

Bütüncül/fonksiyonel bakış açısı ile birlikte tamamlayıcı tıp yöntemlerini (Akupunktur, ozon tedavisi, prolopterapi, PRP tedavisi, exozom tedavisi, kupa/hacamat tedavisi, glutatyon uygulamaları, C vitamini, alpha lipoik asit gibi ıntravenöz tedaviler gibi) birlikte kullanarak kronik yaygın ağrılar, yorgunluk, halsizlik, otoimmün hastalıklar, bel ve boyun ağrıları, sırt ağrıları gibi pekçok ağrıdan ve kronik hastalıktan kurtulabilirsiniz.

bir yorum bırakın